Cjelovita kurikularna reforma iskren je i pošten pokušaj stvaranja boljeg obrazovanja za hrvatske učenike. Pokušaj da Hrvatska zajednički radi na svojoj budućnosti za dobrobit svoje djece okupljajući stručnost, entuzijam i pozitivnu atmosferu čemu Hrvatska nije svjedočila posljednjih petnaest godina. Učiteljice i učitelji su svoju stručnost, svoje iskustvo, znanja i vještine stavili na raspolaganje kako bi se oblikovao školski program i škola koja će odgovarati na zahtjeve budućnosti, te učenike pripremiti da aktivno pridonose dobrobiti Hrvatske i Europe. Cijeli je proces bio uključiv, transparentan, demokratski, utemeljen na dijalogu i argumentiranoj raspravi. Svatko stručan mogao se prijaviti za sudjelovanje u radu ili sudjelovati u stručnoj raspravi. Svi zainteresirani mogli su dostaviti svoje argumentirane komentare i prijedloge. „Stručnost iznad svega!“ osnovna je misao vodilja onih koji su sudjelovali i dali svoj doprinos. Izravni i neskriveni politički pritisci doveli su u pitanje provedbu Cjelovite kurikularne reforme. Pod „argumentom“ navodnog povećanja kvalitete i dijaloga u provedbu reforme najznačajnijeg sektora uključuju se ljudi prema političkoj liniji i političkim direktivama nasuprot 340 učiteljica i učitelja, stručnjakinja i stručnjaka koji su izabrani na temelju javnoga poziva. Pozivamo stoga sve građanke i građane Hrvatske da u srijedu, 1. lipnja 2016. godine na prosvjedu diljem Hrvatske iskažu svoju podršku učiteljicama i učiteljima i Ekspertnoj radnoj skupini pod vodstvom dr. sc. Borisa Jokića, te Cjelovitoj kurikularnoj reformi. Pitanje obrazovanja je pitanje budućnosti naše djece i budućnosti naše države. Ovo je ispit naše zrelosti i ispit naše odgovornosti prema našoj djeci, našim nećakinjama i nećacima, prema budućnosti. Dođite na prosvjed. Pozovite svoje ukućane, susjede, prijatelje, kolege s posla. Više informacija o prosvjedima pogledajte na sljedećim poveznicama: Zagreb, Rijeka, Dubrovnik, Osijek, Split, Korčula, Pula, Slavonski Brod, Poreč, Križevci