Udruga roditelja "Korak po korak" provodi Istraživanje za roditelje o postizanju ravnoteže između posla i obitelji s partnerom, Klubom trudnica i roditelja Split.

Istraživanje se provodi u sklopu projekta BRZO (Bolja ravnoteža za zaposlene obitelji) #Posao&Obitelj, uz financijsku podršku Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku.

Za ispunjavanje ankete potrebno je odvojiti najviše 10 minuta, a sudjelovanje je u potpunosti anonimno i ovim putem pozivamo sve roditelje, bez obzira na trenutni radni status da se uključe u projekt, ispune anketu i doprinesu stvaranju boljih uvjeta za obiteljski i poslovni život u Hrvatskoj

Ovim istraživanjem cilj nam je preispitati mišljenja, iskustva i stavove roditelja o mogućnostima i potrebama u Hrvatskoj za postizanje ravnoteže između posla i obitelji. Što ravnoteža za zaposlene obitelji znači i koliko radni uvjeti u Hrvatskoj omogućuju kvalitetan obiteljski život, a da se pritom ne isključuje poslovni uspjeh.

Anketu možete ispuniti ovdje.

Pomoću rezultata ove ankete kreirat ćemo poruke te osmisliti kampanju kako bi informirali sve roditelje, građane, poslodavce i vlast o potrebama zaposlenih obitelji te važnosti ravnoteže za demografsku politiku, pozitivno roditeljstvo i zdravo odrastanje svakog djeteta.

Roditelji i poslodavci susreću se s brojnim izazovima, a ovim putem želimo potaknuti društvo na aktivne promjene i podršku zaposlenim roditeljima.

Rezultate ćemo objavljivati na našoj Web i Facebook stranici u sklopu kampanje koja slijedi u svibnju.

Projektom BRZO #Posao&Obitelj prijedlog Work-life balance direktive na europskoj razini nastojimo povezati s potrebama obitelji u Hrvatskoj, te ukazati na potrebe i promjene u nacionalnoj obiteljskoj politici koju provode institucije RH.