Tijekom 2009. godine projektom "Škola otvorena roditeljima" obuhvaćeno je 10 novih škola, s područja 6 županija u Hrvatskoj.

  • OŠ Ljudevita Gaja, Zaprešić
  • OŠ K. Š. Gjalskog, Zabok
  • OŠ Marija Bistrica
  • OŠ Frana Galovića, Zagreb
  • OŠ Dobriše Cesarića, Zagreb
  • OŠ Kuršanec
  • OŠ Eugena Kumičića, Velika Gorica
  • OŠ Martijanec, Varaždin
  • OŠ Dr.Jure Turića, Gospić
  • OŠ Dr. Franje Tuđmana, Lički Osik

 

U svakoj od škola održano je predavanje za učiteljsko vijeće na temu razvijanja partnerstva roditelja i škole. Učiteljska vijeća upoznata su s preporukama o razvijanju partnerstva te pozvana na sudjelovanje na radionicama za roditelje.
Također, u svakoj školi održane su po dvije radionice za članove Vijeća roditelja i ostale zainteresirane roditelje sa temom kako konstruktivno participirati u životu škole ta kako zastupati i zagovarati interese djece i obitelji u školi i lokalnoj zajednici.
Roditelji su na kraju razvili plan pojedinih konkretnih akcija i izabranih aktivnosti te se  nekoliko tjedana po završetku radionice sastali radi evaluacije učinjenog.

Projekt je proveden uz financijsku potporu Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva.