Sastali smo se partnericama na projektu Uključene zajednice, Pučkim otvorenim učilištem Korak po korak i Udrugom RODA – Roditelji u akciji.  Sastanak je bio prilika da potpišemo partnerske ugovore i predstavimo logo projekta.

Pripremamo prvu edukaciju, Trening društvene pravde - Živjeti različitosti koji će se održati od 9. do 11. listopada u prostoru Udruge RODA.

Trening će voditi Sanja Brajković i Marina Trbus, psihologinje POU Korak po korak.

Sudionici nam dolaze iz Osijeka, Varaždina, Zadra i Zagreba.

Ovom edukacijom nastavljamo s razvojem modela Uključenih zajednica, a s ciljem osnaživanja i senzibilizacije lokalnih zajednica za prihvat bivših zatvorenika u društvo.

Sudjelovanje je besplatno, a udruge koje će sudjelovati u projektu kroz edukacije, volonterske akcije i razvoj lokalne politike ojačat će kapacitete u području rada resocijalizacije bivših zatvorenika i njihov pozitivan prihvat u društvo.

Ukupna vrijednost projekta: 1.029.353,12 kn.

Iznos koji sufinancira EU: 874.950,15 kn.

Razdoblje provedbe projekta: 11. srpanj 2019. – 11. listopad 2020.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda te Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske.

Sadržaj materijala isključiva je odgovornost Udruge roditelja "Korak po korak".

Više informacija o potporama možete pronaći na:

www.strukturnifondovi.hr i  www.esf.hr.